Program


Rozmowy o marzeniach, naturze cieni i snach...
To właśnie one są motywem przewodnim białostockiej, piątej już edycji Lata w Teatrze - warsztatów teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Okno i Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.
Czterdziestu młodych ludzi skupionych w czterech grupach: 
aktorskiej, tanecznej, scenograficzno - technicznej i dziennikarsko - promocyjnej przez dwa tygodnie twórczej pracy przygotowuje spektakl finałowy "Sno-powiązałki".

„Sno-powiązałki” to inspiracja płytą Voo Voo. Skupiamy się na marzeniu sennym, udajemy się w podróż tam, gdzie nierealne, podświadome, szukamy nowych przestrzeni. Śledzimy motyw snu i cienia w kulturze. Odpoczywamy od brutalnego i pędzącego świata, by zbudować krainy utkane z wyobraźni i snów. Wykorzystujemy techniki teatru cieni, a przy tworzeniu obrazów inspirują nas Chirico, Magritt, Chagall, Klee, Miro. Sceniczny sen kreują ruchome symultaniczne obrazy, mini scenki aktorskie i etiudy taneczne. Budujemy oniryczny kolaż, w którym związki przyczynowo-skutkowe i logiczne następstwa wydarzeń zastępują skojarzenia i alogiczne dygresje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz